میوه های گرم

از همان ابتدای شیوع ویروس کرونا ، بازار توصیه های مراقبت و نسخه های محلی و داروهای سنتی در کشور بسیار داغ شد. توصیه های علمی اثبات نشده که استرس روزهای اولیه شیوع ویروس کرونا را تسکین می دهد.

شاید بسیاری از ما این توصیه ها را رعایت کرده و از نوشیدن یک فنجان چای داغ برای خلاص شدن از شر ویروس کرونا لذت برده باشیم ، اما سوال این است که آیا خوردن غذاهای گرم می تواند در برابر ویروس کرونا محافظت کند؟

به گفته یک متخصص و متخصص تغذیه در کردستان ، تاکنون هیچ تحقیق علمی و منسجمی در مورد تأثیر غذاها ، غذاها و نوشیدنی های دارای طبع سرد یا گرم بر روی تاج انجام نشده است و این بحث کاملاً به وضعیت جسمی افراد بستگی دارد.

سارا فوزی اظهار داشت: متأسفانه افراد مبتلا به بیماری زمینه ای یا کبد چرب ، دیابت ، کودکانی که نقایص ژنتیکی در سیستم ایمنی بدن دارند و افرادی که بیماری های خود ایمنی دارند بیش از سایرین در معرض انواع بیماری ها هستند.

وی معتقد است: خوردن غذاهای متناسب با فصل باعث تقویت سیستم ایمنی بدن و کاهش علائم التهابی بدن می شود و در فصول سرد سال جدا از بحث در مورد بیماری کرونر قلب ، از آنفولانزای فصلی و سرماخوردگی جلوگیری می کند.

فوزی گفت: طبق مطالعات انجام شده در مورد مصرف برخی از غذاها و ماهیت آنها ، مغایرت بسیار کمی وجود دارد و اگر از غذاهای سرد برای تغییر ماهیت غذا استفاده می شود ، بهتر است فواید غذایی را نیز اضافه کرد. .

وی ادامه داد: از آنجا که سیستم ایمنی بدن یک سنگر در برابر ویروس کرونا است ؛ اصلاح رژیم غذایی ، نوشیدن مایعات زیاد ، عدم استفاده از آب سرد ، نوشیدن آب دمای بدن و مصرف آب میوه های طبیعی در این زمان بسیار مثر است.

“RNA یا تک رشته ای ، مولکولی مانند ویروس آنفولانزا است که سطح بیماری زایی کمی دارد و از قدرت انتشار و سرایت بسیار بالایی برخوردار است. اولین خط دفاعی در برابر این ویروس ها سیستم ایمنی بدن و پایبندی به یک سری است. ، “فوزی گفت. موارد سیستم ایمنی بدن فرد را تقویت می کند.

 

وی در مورد غذاهای گرم و سرد افزود: گرمی یا سردی غذاها و تنقلات بسته به مزاج و طبع افراد متفاوت است اما به دلیل شرایط فصلی خوردن غذاهای گرم و غذاهای متناسب با فصول باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود. ” است.

به گفته این متخصص ، خوردن حبوبات در فصول سرد سال که خود منبع پروتئین گیاهی است ، منابع غذایی حاوی روی ، منیزیم و پتاسیم و همچنین ترکیبات سالم بسیار توصیه می شود. سبزیجات فصلی مانند اسفناج ، کلم بروکلی ، کلم پیچ ، چغندر و موادی مانند کدو نیز بسیار توصیه می شود.

“از آنجا که برخی از این سبزیجات حاوی ویتامین C ، ویتامین A و رنگدانه هایی مانند بتاکاروتن و آنتوسیانین هستند و همچنین برخی از آنها ماهیت سرد دارند ، بهتر است از بین بردن سرماخوردگی این گونه سبزیجات از دارچین ، زنجبیل و فلفل ،” فوزی گفت. سیاه استفاده شده

فوزی گفت: بهتر است هنگام مصرف غذاهای سرد از غذا استفاده شود ، زیرا سیستم ریوی و تنفسی به غذاهای سرد حساس هستند و تقویت سیستم ریوی باید از طریق غذا انجام شود ، اما تاكنون تحقیقات كامل انجام شده است. و هیچ انسجامی در سرکوب ویروس کرونا توسط گرگرفتگی وجود ندارد و اعتبار علمی آن هنوز ثابت نشده است ، اما خوردن گرگرفتگی می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند.

 

وی گفت: در این زمان که ویروس کرونا بسیار شایع است ، لازم است سیستم ایمنی بدن تقویت شود و از خوردن زیاد سرما خودداری شود ، خصوصاً برای کسانی که مزاج سرد دارند و سیستم ایمنی بدن و سایر اندام ها را ضعیف می کنند ، امتناع کنید.

“مصرف مایعات دمای بدن ، امتناع از مصرف آب میوه های صنعتی ، مصرف آب میوه های طبیعی متناسب با فصل ، امتناع از مصرف غذاهای بسیار شیرین مانند شیرینی و شکلات که از سموم سیستم دفاعی بدن هستند همچنین می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند ، “فوزی گفت. غذا خوردن ، اختلالات خوردن و تنظیم نکردن ساعت فیزیولوژیکی بدن می تواند در تضعیف سیستم ایمنی بدن موثر باشد.

به گفته این متخصص ، خوردن همزمان دو نوع غذای سرد به مقدار زیاد ، خواب طولانی مدت در شب های پاییز و زمستان ، خوابیدن در شب های پاییز و زمستان در خنک سازی بیش از حد بدن و افزایش درصد افراد موثر است. مبتلا به بیماری های ویروسی خواهد بود.

فوزی گفت: از مصرف غذاها ، ترکیبات و تنقلات مانند چیپس ، پفک ، سوسیس ، سوسیس و کالباس و غذاهای شور به شدت خودداری شود.
وی بر اهمیت ویتامین های گروه B تأکید کرد و گفت: کمبود ویتامین D نیز بر کمبود سیستم ایمنی بدن تأثیر خواهد گذاشت و شناسایی سطح سرمی ویتامین D در بدن و استفاده از مکمل های ویتامین D ضروری است.

این متخصص تغذیه معتقد است جدا از مسئله عفونت ویروس کرونا ، خوردن زیاد سرما در افرادی که مزاج سرد دارند یا خوردن غذای سرد تأثیر منفی بر روی تمام اعضای بدن دارد و باعث بسیاری از بیماری ها و تضعیف سیستم ایمنی بدن می شود.

منبع : ایسنا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا